Jakie szlaki odwiedzić podczas wizyty w Ustrzykach?

szlaki w ustrzykach

Wizyta w Ustrzykach zawsze wiąże się z wielką przygodą. Czy to Ustrzyki Dolne, czy to Ustrzyki Górne zarówno tu i tu znaleźć można masę atrakcji. Dodatkowo ilość dostępnych szlaków jest również bardzo duża i to od nas zależy co wybierzemy.

Czas przejścia jest również sprawą priorytetową, gdyż od tego zależny jest plan całej wycieczki. Im wcześniej wyjdziemy tym większą ilość szlaków możemy odwiedzić. Nie wolno jednak się przemęczać i przeceniać swoich sił, gdyż wyjście w Bieszczady to nie zabawa.

Regeneracja w ośrodku agroturystycznych, bądź polu namiotowym to bardzo ważny temat i wybierając apartament Bieszczady trzeba kierować się wieloma czynnikami, by zregenerować tam swoje siły po całodniowym wyjściu na szlaki turystyczne.

Szlaki w Ustrzykach – gratka dla piechurów

Osoby, które lubią spędzać czas wędrując to przede wszystkim miłośnicy gór. W Polsce mamy to szczęście, że gór nie brakuje, wręcz trudno wybrać, które będą celem na najbliższy wyjazd. Bieszczadzkie szlaki są chętnie wybierane przez wędrowników, ale też rowerzystów, narciarzy i miłośników jazdy konnej, którzy nie lubią zbytnio obleganych szlaków. 

bieszczadzkie klimaty

Szlaki dla odwiedzających Ustrzyki

Ustrzyki Dolne i Górne to miejscowości przyjazne dla wędrowników i miłośników gór. Szlaki w Ustrzykach Dolnych są rożnego typu: spacerowe, rowerowe i konne oraz tak zwane ekomuzea. Mamy do wyboru trasy z Ustrzyk Dolnych do Ropienki, Równi lub trasę z Krościenka do Ustrzyk Dolnych – są to szlaki rowerowe. Szlaki spacerowe, jak to na każdych szlakach jest są podzielone na czerwone, żółte i niebieskie oraz zielone. Trasę dobieramy do czasu, którym dysponujemy, a także kondycji. Jednym z przykładów trasy jest zaczynająca się od dworca, biegnąca przez Park pod Dębami, stok Kamiennej Laworty, źródła Strwiąża, grzbiet Małego Króla. Jest to około 4,5 godziny wędrówki.

Dla miłośników jazdy konnej, w Bieszczadach jest do dyspozycji łącznie 150 km szlaków konnych. Natomiast szlaki w Ustrzykach Górnych to również różnej długości spacerowe trasy, np. z Ustrzyk Górnych przez Połoninę Caryńską, Berehy, Połoninę Wetlińską do Smereka i dalej, oraz w stronę przeciwną: przez Szeroki Wierch, Tarnicę, Kopę Bukowską i Halicz (Połonina Bukowska) do Wołosatego. 

bieszczady latem

Widoki ze szlaków

Bieszczady charakteryzują się pięknymi widokami ze szlaków, które zapierają dech w piersiach. Wyżej wymienione szlaki to tylko przykłady, bo jest ich znacznie więcej w Ustrzykach Dolnych i Górnych. Bieszczady są mniej oblegane niż na przykład Tatry, ale w lecie trzeba się przygotować na większe oblężenie. Jednak każda pora roku w tych górach będzie piękna i kolorowa.

About The Author

Reply